Životní úspěch…?

Jsem v životě úspěšná? Jak se to měří, podle čeho se to vyhodnocuje?Dokázala jsem něco? Kdo to určuje, jak se to určuje?..a je to vlastně důležité vlastnit tenhle „diplom úspěšnosti“, v životě?

Moje zkušenost mi říká, že je to o úhlu pohledu a taky jsme zjistila, že je  pro mě nejdůležitější pocit jaký ze svého života mám…a ten…umím ocenit jenom já…

Můj život z pohledu běžného života občana, podle měřítek, které nevím, kdo, kdy, kde založil:

Jsem rozvedená, mám střídavou péči, nestabilní příjem, bez životního partnera, bez kariéry, bez dostatečné sumy na účtu, bez auta….tak podle těchto měřítek bych řekla: „no nazdar, to jsme ten život asi pěkně prokaučovala, to jsme teda asi nic nedokázala“…jenomže…druhý úhel pohledu…uvnitř sebe se cítím velmi živě, svůj život vnímám jako dobrodružství, které mě učí mít opravdu hluboká přátelství, učí mě odvaze riskovat, nelpět na „jistém“, což mi dává pocit, že vše má řešení.Vystoupila jsem z těžkých závislostí  své biologické rodiny a odpoutala se od ní, pochopila jsem, že opravdovou rodinu si musím najít sama, objevila nevymyslitelná řešení svého života: sdílím auto  s kamarádkou, trávím krásné prázdniny v penzionu jiné kamarádky, kde jí pomáhám a současně jsem v přírodě a moji kluci přešťastní s jejíma klukama, mám možnost sdílet ženské příběhy, ten pocit vzájemné důvěry a opravdovosti je pro mě hodně naplňující…nakolik jsem otevřená já, natolik jsou otevření druzí….

Cítím, že život má smysl, i když zažívám eskapády: viz moje dovolená v rozpálené Sicílii, ne úplně přátelské vztahy s exmanželem.Není všechno růžové, něco se změnit nedá, ale to neznamená selhání, to znamená, že to chce jiný úhel pohledu a to je celé J.

Život mě naučil, že moje vnitřní stabilita a radost není odvislá od toho, zda mám standardní rodinu, pevnou pracovní dobu, dostatečně vysoký příjem…

Prostě nemůžu se dívat „ven“,abych zjistila jak se mám uvnitř…Moji přátelé se mnou určitě neudržují vztah, protože jsem „úspěšná“..a nebo…jsem ?….

  • 29.8.2019