Vyladění mysli a pocitů v těle

Vyrůstala jsem bez doteku, ve změti dospělých, kde těžko říct, kdo byl vlastně kdo 🙂

Dnes se převážně živým dotekem.

Vedla mě k tomu touha plout na zaoceánské lodi. Chtěla jsem za oknem pozorovat skákající delfíny a houpat se na vlnách, vidět kolem rozprostřené moře nebo oceán, vnímat tu hloubku i šířku současně.

Sen se mi splnil. Opravdu jsem uskutečnila vše potřebné k vyplutí na Atlantský oceán na zaoceánské lodi s příznačným jménem Inspiration 🙂

Jestli čtete mé blogy častěji, tušíte, že romantika s delfíny se ve finále nekonala J, ale tolik životních lekcí…čerpám z nich dodnes, koneckonců jako ze všech lekcí na mých cestách po světě i životem 🙂

Rozhodně se mi začaly otevírat nánosy lživých přesvědčení o mně, o mém životě. Začalo se oddělovat ,co jsem já a co mí rodiče. Naše chování totiž, dokud si to nezačneme uvědomovat, je dost často pouhé kopírování chování našich rodičů. A to i v případě, že děláme pravý opak. Jsou to dvě strany téže mince.

Loď byla ztělesním závislostí. Hodně zaměstnanců byli alkoholici včetně kapitánů. Sexualita vládla všemi vztahy. Závislost na „mamince a tatínkovi“. Na lodi totiž neřešíte kromě odpracování si svých hodin (těch je teda požehnaně) nic dalšího. Kajutu vám uklízí, jídlo je v jídelně stále, zábava na různých místech lodě, snad ve všech časech. Nikam na úřady se nechodí. Zdravotní péče také nonstop k dispozici. Peníze dostáváte pravidelně. Kdy máte z lodi vystoupit vám řeknou a kdy nastoupit také (kolikrát jsme přemýšlela, co by se stalo, kdybych loď nechal odjet).

„Kamaráda nebo kamarádku“ skrze tělo a sexualitu najdete velmi snadno.  Patřila jsem do sorty zaměstnanců, kteří trávili většinu času ve tmě, v umělém světle. Kajuty bez oken, jídelna bez oken, masérská dílna bez oken.

Příď mě zachraňovala: vítr, oceán, světlo. Nicméně většinu času jsem se, zase symbolicky, pohybovala ve tmě.

A tak mohu popisovat podprahové energie, které lodí vládly.

Tělem jsem mohla zaplatit i za okna v kajutě. Kdybych přistoupila na běžný „obchod“, mohla jsem spávat v kapitánské kajutě s okny.

Vůbec si nemyslím, že tyhle závislosti jsou pouze záležitostí  práce na lodi. Od té doby to vnímám všude kolem sebe. A dokonce se mi stejný „bartr“ s tělem odehrával i v manželství. Beru si za to, ale, plnou zodpovědnost.

Vyrůstala jsem v tom. Má lživá vnitřní přesvědčení a pravdy  mě k tomu vedly. Přece, aby byl doma klid, plnit si své manželské povinnosti. Aby měl muž dobrou náladu, aby měl chuť spolupracovat. A žena přece vaří, uklízí a je k dispozici. Nevážila jsem si sama sebe.

Neměla jsem žádnou  opravdovou hodnotu pro samu sebe. Jenom ty falešné a lživé. A tak to dnes vidím jako pochopitelné následky a důsledky, které jsou moji tvorbou.

Úplně odpojená od těla, pocity a emoce mě měly ve své moci totálně. Když totiž není vyladěné tělo s myšlenkami a pocity, vzniká z člověka náhodná zmítající se střela. Bang bong. Vlevo vpravo. Nahoru, dolů. Záleží jakou rozbušku, s jak silnou třaskavinou,  jsme v dětsví vyfasovaly. Já velmi silnou trhavinuJ (a děkuji, rozsekává tu tvrdou krustu kolem srdce velmi spolehlivě :))

Nárazy byl tak silné, že se mi muselo občas „rozsvítit“. Život mě opravdu miluje.

Z dnešního místa cítění života,Vám musím říct, že tahle všechna rozklíčování a uvědomění, co je moje pravda a co pravda těch druhých (včetně rodičů), tenhle návrat do těla a disciplinované láskyplné ladění mého vnitřního prostoru, sakra stojí za to.

Narůstají křídla, víc se směju, protože vnímám absurdity, které žijeme a věříme jim. Úsměv je něžný a chápavý. Cítím, co je za těmi falešnými přesvědčeními. Většina z nich byla i má.

Uvědomění a přijetí smutků a „chyb“, nás děla velkorysými, podpůrnými, rozdávajícími naději a dává nám schopnost vidět diamanty i v hovnech 🙂 To je asi to nejvíc.

Tak, jaké přesvědčení tady a teď, vlastně není vaše?

Lakmusovým papírkem je pocit: to, co vás tíží, skličuje, vyvolává ve vás strach a pochybnosti…tahle myšlenka způsobující určitý nekomfortní pocit, stojí za prozkoumání. Dokud se nevyladí do pocitu úlevy, pořád není vaše.

Přijďte se někdy vyladit do mé dílny. Budete koukat jak to krásně upravíme skoro do feng šuej vnitřního prostoru 🙂

  • 21.11.2021