Jak jsem ke "šťávě" přišla? A proč se pustit do jejího znovuproudění?


Jak jsem hledala já

Jsem věčný pátrač po lidské radosti bez závislosti na rodině, práci, přátelích, věčné aktivity.... a baví mě pohyb...
Chci v životě cítit pulzaci v těle, aniž bych potřebovala "něco".

Vystudovala jsem tělesnou výchovu a prošla všemožnými aerobními kurzy. Také jsem závodně sportovala,abych zjistila, že zdravé tělo potřebuju respektující pohyb, vyváženou psychiku ...čili se nezničit, vnímat, co mi dělá dobře a co ne...rozmanitost a vyváženost..ne, se "vyšťavit" a odpadnout

Pozoruji, a toužím po kvalitním životě, ve kterém se po většinu času cítím "nahoře" a ne "polomrtvá", ať psychicky, či fyzicky.

Stále se ptám se "jak se víc uvolnit" a udělat prostor pro větší příliv čehokoli blahodárného ? Jak víc vnímat vůně, zvuky a dát vzniknout spokojenému  úsměvu na tváři "jen tak" ?

Prostě mít radost a energii a "sílu" bez příčin. 

Cítit touhu "něco udělat ", protože se mi chce, protože vnímám jak mi krev začíná pulzovat, jak začínám cítit život v těle...vidím v tom obrovský smysl a přínos pro kvalitu života...

Co udělám pro vás​

Zajímalo Vás někdy odkud vlastně pramení naše schopnost revitalizace, schopnost dobít baterky, tak jako to umějí děti a králík Duracell? 🙂 

Jak své tělo udržet ve zdraví a dobré kondici, plné pružnosti, i když máte sedavé zaměstnání, a nebo naopak, jste v neustálém pohybu...a v obou případech - tělo "bolí"?

Nabízím Vám možnost se naučit využít čas šťavnatě.

Umět se mnohem rychleji a častěji uvolnit,  "dobít" si baterky:  v práci, během náročných situací v rodině, v práci,  mezi lidmi všeobecně

Dělím se s Vámi o způsob ozdravného pohybu pro Vaše tělo, která můžete aplikovat kdekoli a kdykoli během dne.

V kanceláři, v autě, při vaření, během jízdy v MHD, při nakupováni, sportu, chůzi, milování...

Zajímalo Vás někdy odkud vlastně pramení naše schopnost revitalizace, schopnost dobít baterky, tak jako to umějí děti a králík Duracell?:-)

Jak své tělo udržet ve zdraví a dobré kondici, plné pružnosti, i když máte sedavé zaměstnání,  a nebo naopak, jste v neustálém pohybu...a v obou případech - tělo "bolí"

Vystudovala jsem tělesnou výchovu a prošla všemožnými aerobními kurzy. Také jsem závodně sportovala,abych zjistila, že zdravé tělo potřebuju respektující pohyb, vyváženou psychiku a teď už víme, že i stravu;-). Vlastně ta strava je velmi symbolická dodávanému pohybu. Jíst střídmě, rozmanitě, s radostí a to po čem se cítíme plní síly a nemusíme si jít lehnout a dát "dvacet"

Postupně jsem se začínala zajímat o pohyb méně či skoro vůbec "aerobní".

Vstoupil mi do cesty pilates, kterému jsem se začala více věnovat. A cestou jsem setkala s technikou Marty Grahamové, cvičením paní Mojžíšové, fyzioterapeutickými cvičeními pro zdravá záda, základy jógy, tai tchi....a mé hodiny pilates se začali proměňovat, zklidňovat, staly se účinnějšími v prevenci proti bolestem zad, výborným základem pro jakýkoli jiný pohyb, ať sportovní,či pohyb z běžného dne.

Jako nadstavbu, jsem si uvědomila, že kvalita pohybu a pohyb všeobecně, může velmi ovlivnit kvalitu naší psychiky, neboli naši náladu, výkonnost, soustředění...

Říká Vám něco pocit "být jako na houpačce"? Zdá se Vám někdy, že děláte všechno proto, aby to

"bylo dobře", ale vy sama se tak nějak "úplně dobře necítíte"?

Kdy naposledy jste zažila pocit, že jenom JSTE, citila jste uvolnění, vnímala vůně, zvuky a dokonce se Vám objevil malý úsměv na tváři "jen tak" . Takové "nicnedělání" bez výčitek.

Pojďme se spolu naučit toto "nicnedělání" a jen tak být sama se sebou, proměnit

" ve skryté hluboké dělání"

Nabízím Vám možnost se naučit využít čas sama pro sebe s velkým přínosem pro Vás samotnou.

Umět se mnohem rychleji a častěji sama uvolnit, sama si "dobít" baterky: v práci, během náročných situací v rodině, v práci,  mezi lidmi všeobecně.

Sama si umět upravit "houpaci frekvenci" vašich pocitů, tak aby vás nevyčerpávaly

Naučit se opravdu vnímat samu sebe a dát si pochopení, po kterém tolik toužíme.

Lépe hospodařit se svým časem.

Se svým " ne" lidem a situacím, které si Vaši pozornost a sílu nezaslouží

Ráda bych Vám předala způsob ozdravného pohybu pro Vaše tělo, která můžete aplikovat kdekoli a kdykoli během dne.

V kanceláři,v autě, při vaření, během jízdy v MHD, při nakupováni, sportu, chůzi, milování...