Mocný i „nemocný“ dotek

Dotek… není dotek jako dotek. Může se vás druhý člověk „dotknout “ pouhým slovem a vaše tělo to velmi silně pocítí. Může se vás jiný člověk dotknout třeba rukou a Vaše tělo nic moc nepocítí…může někdo vedle vás hrát na hudební nástroj a vaše tělo to cítí, může vám někdo říkat milá slova a vaše tělo má silné či slabší pocity…vejdete do místnosti a i tam se vás může „dotknout“ vůně (cítím líbí, nelíbí, zajímavé..)…může se vás dotknout látka..vše, co nás obklopuje se nás nějak „dotýká“, reagujeme na to (pokud to vnímáme)…všimli jste si?

A dotýká se nás to buď velmi jemně, okrajově a nebo silněji, možná můžu ńapsat hluboce…dokonce si pak ten pocit neseme i déle a vyvolá v nás reakce, myšlenky…někdy i nová rozhodnutí…Nebo nás uklidní, uvolní…zkrátka dotkne se „nějakého tlačítka“…já to vnímám jakoby se spolu potkaly dva tóny a ty vyvolají reakci, vznikne nějaký zvuk (myšlenky pocity, uvědomění….)….

Dotek může být velmi inspirativní pro naše tělo… a tím pro nás, protože skrze naše tělo dostáváme velmi hmatatelné a jasné informace….

Tohle umí přijímaný dotek, vnímaný a vnímavý dotek…kdy na dotek reagujeme byť neviditelně..nenecháme pouze, aby na nás dotek tupě dopadnul a my ho zajedli, zapili, zakecali nebo zaplatili….

Je to dar, který nás může i proměnit…přeladit, vyladit, naladit na nás autentické….

Cítíte ten rozdíl?

  • 13.9.2019