Kooperace hravosti a zralosti ;)

Možná ten čas pohádek, svítící večerní světýlka, rozzářené oči mých dětí u vánočního stromku, byť to trvalo jenom pár chvil…Vánoční rozchod a pocit zlomeného srdce…. 

Najednou jakoby něco ve mně i skrz ty slzy zakřičelo “Dost” 

Vracím se zpět ke svému dětskému naivnímu důvěřivému já, teď ale obohaceného otlučeným já s nohama na zemi, zřejmě dospělák😊.Ti dva spolu zapomněli víc komunikovat. I když, vlastně, vždycky spolu hrají nádherný duet při ladících večerních setkáních.  To je kolikrát koncert jak se vzájemně doplňuje hravost   a zkušenost života. Přání a touhy s důvěrou. 

Proč to píšu? Chci dneska rozházet “kouzelný hvězdný prach” a inspirovat nás ke zpětnému očekávání těch dobrých věcí, zase psát “ježíškovi” a nejenom na Vánoce…prostě tomu malému “ježíškovi” v sobě, co si splní každé (teď už ale dospělým moudrem obohacené) přání. 

Všechno to střízlivění z dětské naivity byl vlastně takový “nouzový stav”, teď se jenom projevil v plné parádě. Projevil se, aby mě břinknul do hlavy a já si uvědomila, co všechno už umím zvládnout, jak mě něco sice ještě rozhodí, ale rozhodně to nevzdám. Ten můj “ježíšek” tam pořád je. Já jenom zapomněla. 

Jedna z mých náročnějších vlastností (ale díky za ni) je, že mi dělá potíže dodržovat pravidla druhých. Dodržím je pouze do té míry, pokud mi neberou vlastní kreativitu. Jakmile se nemůžu projevit se svými vlastními nápady, nemůžu být autentická…”beru kramle”… 

Najednou jako bych to viděla. Jdu prostě jak se říká “za tou svou hvězdou”. Moji rodiče, mi vlastně dali i to jméno: Lada. Mám ji na čele….No jo…..tak, kam to chci vlastně jít? 😊 

No přece zase k té hravosti, ven z nouzového stavu, směr jemnost a láskyplnost. 

Opravdu celou dobu proplouvám tak trochu jako šedá myška, myškuju….tak konec .Uzavírám nouzový stav..  Alespoň v mé realitě…Jdu na ten “ples”. 

Zvu vás, zbožnuju dávání lidí dohromady. 

Co to znamená? 

Pojďme si napsat, co chceme v životě prožívat a cítit, bez detailů, obecně: s dětmi, s partnerem, v práci, během dne……Ale ne z hlavy…Od srdce… 

A pak to dáme svému “ježíškovi”, té části, která věří, že to mít můžeme 😊 

Ale je třeba opravdu důvěřovat, tak jako jsme byly malé…Nepochybovaly jsme…Teď, díky zkušenostem, víme, co pro nás láskyplné je a co není, co nám opravdu poslouží ke šťavnatému životu a co ne. 

A přijďte se někdy “naladit”😉 

www.ladadudova.cz/masaze 

www.ladadudova.cz/stavnate-cviceni-pro-zeny 

  • 27.12.2020