Lenost se paradoxně může projevovat i jako nedostatek chutia síly udělat něco pro sebe.

Můžeme být líní se vrhnout do přemýšlení o sobě a po Lenostjinýma očima

 

Lenost se paradoxně může projevovat i jako nedostatek chutia síly udělat něco pro sebe.

Můžeme být líní se vrhnout do přemýšlení o sobě a potřebáchsvého těl. Paradoxně naše neustálá aktivita kolem práce, rodinny, povinnostímůže být maskovaná lenost něco důležitého ve svém životě změnit…třeba postavitpéči o svou fyzickou a psychickou kondici na jedno z prvních míst ve svémživotě. Napadlo Vás to někdy?

 

Zkuste se na chvíli zastavit a jenom pozorovat Váš dech? …

Chce se Vám? Přijde Vám to jako dobrý nápad? A nebo jenomchcete, co nejrychleji přečíst tyhle řádky a „zkonzumovat“ další jinéinformace?

 

Je pro Vás soustředění se na sebe příjemné? Je ve vásalespoň semínko, které říká, to by mohlo mít smysl „ se na chvílizastavit“?..neboť…

Je to stejné jako zastavení se na benzínové pumpěs Vaším autem, jako vyměnit blikající žárovku, vyměnit baterkuv telefonu,když už „toho moc nevydrží“…věci bychom vnímaly, že?

A dát čas sám sobě, vnímat dech, vnímat jak se cítím..a víteproč? Protože jenom takhle můžete zjistit, že Vaše tělo něco potřebuje, opravdupotřebuje..ne, že si to myslíte, že by asi mělo potřebovat, všichni to takmají, tak asi i já…ale protože Vy „to vnímáte“

Pak jsme schopní si i najít pohybovou aktivitu, která námbude vyhovovat. Zavnímáte , jestli Vás to zajímá ( Vaše  tělo to zajímá) a pak je třeba cvičenívyzkoušet.

 

Z vlastní zkušenosti bych si,mimojiné, vybrala icvičení, které mě naučí koncentraci na sebe a své tělo. Ne pouze cvičenívýbušné a dynamické, pokud takové preferujete.

Koncentrační cvičenínás učí pracovat s tělem s respektem, nemůžeme si pak ublížit, protožemáme čas zanímat signály, kdy jdeme „přes čáru“. Navíc se časem naučíte samisebe „opravovat“, naučíte se vnímat tělo ..je to stejné jako když studujeteněco nového, na co se potřebujete soustředit, jinak Vám uniknou souvislosti avy musíte zase začít číst znovu.

S pohybem, který Vás učí koncentraci na své tělo, učíVás měnit pohybové návyky, je to stejné.Je třeba jej pochopit..ale nehlavou…ale pochopit vlastním prožitkem a vnímáním a to Vám dovolí pouzekoncentrace

Teď už je nám všem jasné, že na tohle opravdu můžeme býtlíní…takových řádků jste teď přečetli..uf

 

Pečovat o své tělo chce čas, chce to vůli, chce to chtít,chce to respektovat sám sebe  a uvědomitsi, že tělo máme jenom jedno…

Miluji pohyb právě z tohoto důvodu….odkrývá mnohodalších pravd o životě. Mnoho možností změny. Změny pro nás samotné. Změny,které nám může osvěžit život. Změny, která přináší šťávu do života.